تربیت در خانواده

قسمت 24| حیا و تربیت عفیفانه

ارسال شده توسط مدیریت محتوا

💠 حیا یکی از پایه های #تربیت_عفیفانه

#بخش_بیست_و_چهار

#مردان_پاکیزه_زنان_عفیف

🔶همان طور که زن و مرد در رفتار فردی و اجتماعی خود حیا و عفاف را رعایت می کنند، باید عوامل بی عفتی را نیز از خود و محیط خانواده دور کنند.
🌹یکی از این عوامل بی عفتی ، عدم خودآرایی مردان و زنان برای همسر خود است.

🔸به همان میزانی که مردان ، زیبایی، آرایش و خوش لباسی را برای همسر خود (در برابر همسر) می پسندند و مطالبه می کنند، زنان نیز اهمیت فوق العاده ای به پوشش مناسب و آراستگی همسران خود می دهند. و این امری ذاتی است که در همه زنان وجود دارد.

❤️جالب است که بدانید در برخی روایات ، خودآرایی مردان برای همسر ، موجب عفت بیشتر زنان قلمداد شده است.
💠در روایتی امام رضا علیه السلام می فرماید:
«خضاب کردن و خودآرایی مردان برای همسرخویش، مایه افزایش عفت و پاکدامنی زنان است. چه بسا برخی زنانی که عفت را بر اثر ناآراستگی همسرانشان رها کردند.» ۱

🔸زیبا بینی و لذت بردن از پوشش، آراستگی و حتی نوع برهنگی برای همسر، حقی ذاتی و طرفینی است که همسران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. چرا که این نوع رسیدگی به همسر عفت و پاکدامنی را افزایش می دهد.

🔴توجه به این نکته لازم است که همانطور که زنان فقط باید برای همسر خود زینت و خودآرایی کنند، مردان نیز از خودآرایی در مقابل نامحرم و به نیت جذب و خودنمایی باید اجتناب کنند.
۱٫ مکارم الاخلاق . ۷۹٫

طرح #تربیت_عفیفانه
#حوای_آدم

❤️ @havayeadam 💚
🌸
🌹
🌺🌸
🍂🌱🌸
🍃🌹🌱🌸
‌ ❤️🍃🍂🌺🌹🌸

درباره نویسنده

مدیریت محتوا

من کان لله ، کان الله له

غنچه ای بوده ام از جنس بهار/پرحرارت شدم از پرتو خورشید بلند/سرد گشتم از سایه بی شیله ابر/ سرخوشم با گل یاسی که به هر صبح سحر/ با شمیمی که زجان می روید/می نوازد دل را/ و سپاس از کرم و لطف خدا/و به امید قدمهای خوش یار به چشم/ بی دل فردایم.. (مهدوی)