تربیت در خانواده

قسمت 17| حیا یکی از پایه های تربیت عفیفانه

ارسال شده توسط مدیریت محتوا

💠 حیا یکی از پایه های #تربیت_عفیفانه

 

#بخش_هفدهم

#حیاء_جنسی
#حیاء_در_برابر_فرزندان
#حیاء_جنسی_فرزندان
#تربیت_صحیح_جنسی

🔴تربیت صحیح جنسى فرزندان؛ نظیر:
جداسازى بستر خواب فرزندان از ده سالگى، و در برخى روایات از شش سالگى(۱) پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله مى فرماید: «پسر بچه با پسر بچه و پسر بچه با دختر بچه و دختر بچه با دختر بچه زمانى که به ده سالگى رسیدند، بستر خوابشان از یکدیگر جدا شود» (۲).

آموزش دادن به فرزندان براى کسب اجازه از والدین براى ورود به اتاق آنها در اوقات خاصى از شبانه روز، از دیگر موارد تربیت صحیح جنسى فرزندان به شمار مى رود.

آیه شریفه مى فرماید: «اى کسانى که ایمان آورده اید! بردگان شما، و همچنین کودکانتان که به حدّ بلوغ نرسیده اند، در سه وقت باید از شما اجازه بگیرند: پیش از نماز صبح، و نیمروز هنگامى که لباس هاى (معمولى) خود را بیرون مى آورید، و بعد از نماز عشا؛ این سه وقت خصوصى براى شماست، اما بعد از این سه وقت، گناهى بر شما و بر آنان نیست (که بدون اذن وارد شوند)… و هنگامى که اطفال شما به سنّ بلوغ رسند باید اجازه بگیرند، همان گونه که اشخاصى که پیش از آنان بودند اجازه مى گرفتند» (نور: ۵۸ـ۵۹).

۱٫ (صدوق، ۱۴۱۳ق، ج ۳، ص ۴۳۶).
۲٫ همان.

طرح #تربیت_عفیفانه
#حوای_آدم

❤️ @havayeadam 💚
🌸
🌹
🌺🌸
🍂🌱🌸
🍃🌹🌱🌸
‌ ❤️🍃🍂🌺🌹🌸

درباره نویسنده

مدیریت محتوا

من کان لله ، کان الله له

غنچه ای بوده ام از جنس بهار/پرحرارت شدم از پرتو خورشید بلند/سرد گشتم از سایه بی شیله ابر/ سرخوشم با گل یاسی که به هر صبح سحر/ با شمیمی که زجان می روید/می نوازد دل را/ و سپاس از کرم و لطف خدا/و به امید قدمهای خوش یار به چشم/ بی دل فردایم.. (مهدوی)

پیام بگذارید